+48 61 834 11 32 biuro@stertil.com.pl

Stertil przez dziesięciolecia

Przyjrzyjmy się historii Stertil z której jesteśmy bardzo dumni. Nasz biznes to połączenie ducha przedsiębiorczości i rzemiosła. W ciągu kiludziesięciu lat nasza działalność obejmowała różnorodne branże: stoczniową, petrochemiczną, telekomunikacyjną, a obecnie nasze wysiłki koncentrujemy na podnośnikach i urządzeniach przeładunkowych przy wsparciu centrum serwisowego. 

Nasz sprzęt cechuje wysoka jakość, bezpieczeństwo i trwałość, dzięki czemu służymy przyszłym pokoleniom. Z innowacją i pasją doskonalimy nasze produkty przez lata, aby zapewniź jeszcze lepszą współpracę z naszymi partnerami. Stertil angażuje się nie tylko w rozwój produktów, ale także ludzi. Nasz pełen zaangażowania i doświadczenia zespół współpracuje z naszymi partnerami, aby dostarczać produkty o szczególnej wartości dodanej. 

1962
Założenie fabryki Stertil w 1962 roku, Fryzja, Holandia

Założenie fabryki Stertil w 1962 roku

Stertil powstał jako spółka operacyjna Nederlandse Dock en Scheepbouwmaatschappij (NDSM) w Amsterdamie.Nazwa firmy pochodzi od wsi Kootstertille, gdzie znajdują  się nasze biura i zakład produkcyjny o powierzchni 8,000 m2. 

Siedziba fabryki została oficjalnie otwarta przez Gubernatora Fryzji w dniu 12 grudnia 1963 roku. 

1964

Pierwsze zamówienia produkcyjne Stertil

Pojawiają się nowe zamówienia dla Wayne Starsweep na czyszczenie podłóg przemysłowych i zamiatarki powierzchni zewnętrznych. Również firma Inslay zamawia w Stertil ciężkie koparki do kopania ziemi. Stertil jest wtedy jednym z niewielu producentów tych maszyn w Europie. To początek naszej kariery wagi cięzkiej!  

Pierwsze zamówienia produkcyjne Stertil
1969
Petrochemiczne projekty Stertil

Petrochemiczne projekty Stertil

Stertil realizuje liczne projekty dla przemysłu petrochemicznego. Projekty te obejmują platformy wiertnicze, kolumny rektyfikacyjne i 66 m przewody wentylacyjne dla Shell.

Stertil łączy arterie wodne

W całej Holandii Stertil pomaga przy budowie mostów rozwijając ważne sieci transportowe holenderskich dróg wodnych. Najnowocześniejsze mosty uchylne skonstruowane w fabryce w Kootstertille pomagają zbudować holenderską sieć transportową i infrastrukturę.

 

Stertil łączy arterie wodne
Anteny satelitarne Stertil, Burum, Fryzja

Anteny satelitarne Stertil

Naziemne stacje satelitarne w Burum, Fryzja, przyczyniły się do rozwoju telekomunikacji w Holandii.  
Łącze zaingurowała Królowa Juliana w 1973 roku dzwoniąc do Ambasadora Holandii w Waszyngtonie DC, USA. 

1972

W 1972 roku powstaje Stertil doki przeładunkowe

We współpracy z Kelley, Stertil rozpoczyna produkcję ramp przeładunkowych, a w kooperacji z Frommelt wytwarza kurtyny do stanowisk załadunkowych, zwiększając masową produkcją markowych produktów. 

W 1972 roku powstaje Stertil doki przeładunkowe
Założenie Stertil doki w Wielkiej Brytanii w 1972 roku

Założenie Stertil doki w Wielkiej Brytanii w 1972 roku

Działalność Stertil doki przeładunkowe rozszerza się w 1972 roku o Wielką Brytanię - pierwszą międzynarodowa firmę w branży doków.. 

1973

Rozwiązania energetyczne Stertil

Stertil dostarcza pierwszy kondensator dla nowej elektrowni należącej do Provincial Electricity Company, znajdującej się w północnej części jeziora Bergumer, zapewniając jednocześnie dostawy prądu fabryce Stertil.

Rozwiązania energetyczne Stertil
1977
Stertil produkuje dzioby tankowców dla statku w Rotterdamie

Stertil produkuje dzioby tankowców

Największe komponenty dziobów kiedykolwiek zbudowane przez Stertil, o wadze 1,5t każdy ładowane na barki i transportowane do Rotterdamu.

1982

Powstanie serwisu Koni w latach 1980-tych

Koni rozszerza swoje usługi serwisowe po przejęciu francuskiej firmy serwisowej Sofregi. Przejęcie firmy Lasaulec w Holandii umożliwia zaoferowanie profesjonalnych usług serwisowych Stokvis Service. 

Powstanie serwisu Koni w latach 1980-tych
1985
Założenie firmy podnośnikowej Stertil-Koni - 1972 rok

Założenie firmy podnośnikowej Stertil-Koni

Kolejnym etapem w rozwoju firmy Stertil-Koni jest wejście na rynek podnośników. Połączenie z Koni-Vehicle Lifts in Oud Beijerland pozwala na zachowanie ciągłości Stertil i redukuje zależność od zmienngo rynku konstrukcji stalowych. 

1992

Produkcja 30 000 doku przeładunkowego w Stertil

Kamień milowy w 1992 roku dla Stertil-Kelley doki przeładunkowe. Produkcja 30 000 doku przeładunkowego.To dobry powód aby zorganizować imprezę!

Produkcja 30 000 doku przeładunkowego w Stertil
1996
Produkcja pierwszego podnośnika przestawnego Stertil-Koni

Produkcja pierwszego podnośnika przestawnego Stertil-Koni

Pojawiła się prawdziwa nowość w warsztacie, Stertil-Koni produkuje pierwszy przestawny podnośnik kolumnowy gwarantując maksymalną swobodę i uniwersalność w warsztacie. Przestawna kolumna podnośnikowa umożliwia skuteczne podnoszenie ciężkich pojazdów w dowolnym miejscu.

1996 - otwarcie oddziału Stertil-Koni, USA

Stertil staje się globalną firmą wraz z utworzeniem oddziału Stertil-Koni USA, wspierając międzynarodowe firmy ciężarowe i autobusowe. 

Nowy oddział Stertil-Koni USA, posiada własny zespół marektingu i sprzedaży oraz sieć wyłącznych dystrybutorów Stertil-Koni obejmujący całe Stany Zjednoczone, Kanadę i część Ameryki Południowej. 

1996 - otwarcie oddziału Stertil-Koni, USA
1999 - powstanie oddziału Stertil Niemcy

1999 - powstanie oddziału Stertil Niemcy

Powstanie oddziału Stertil-Koni podnośniki i doki w Niemczech celem wsparcia lokalnego rynku sprzedaży. 

Otwarcie oddziału Stertil Francja

Z uwagi na zwiększony popyt międzynarodowy na produkty Stertil otwiera w 1999 roku biuro sprzedaży we Francji. 

 

 

Otwarcie oddziału Stertil Francja
2002
Stertil Koni Polska

Otwarcie Stertil-Koni Polska w 2002 roku

W 2002 roku powstaje lokalny oddział sprzedaży podnośników Stertil-Koni Polska.

 

 

2004

Specjalizacja w podnośnikach do ciężkich pojazdów

Aby dotrzeć na szczyt trzeba wyróżnić się z tłumu. Popyt rynkowy prowadzi do koncentracji produkcji podnośników do ciężkich pojazdów i regionalizacji tego segmentu rynku. Stertil-Koni stoi na początku drogi wiodącej do pozostania światowym liderem na rynku podnośników do ciężkich pojazdów.  

Specjalizacja w podnośnikach do ciężkich pojazdów
2005
Stertil-Koni produkuje pierwszy przestawny podnośnik bezprzewodowy Bluetooth

Stertil-Koni produkuje pierwszy przestawny podnośnik bezprzewodowy Bluetooth

Pierwszy bezprzewodowy podnośnik kolumnowy ST1082 zostaje uruchomiony podczas Autopromotec w Bolonii, Włochy - jednych z największych targów samochodowych w Europie. 8,2 tonowa przestawna kolumna podnośnikowa działa za pomocą Bluetooth, tworząc bezpieczny system bezprzewodowego podnoszenia pojazdu.

2007

7-letni plan modernizacji grupy Stertil

Powstaje wieloletni plan modernizacji procesu produkcji. Grupa Stertil inwestuje w zakład produkcjny w Europie i wyposaża fabrykę w najnowocześniejsze, zautomatyzowane laserowe roboty spawalnicze i nowy laser CNC do cięcia, aby zwiększyć wydajność i efektywność produkcji. Ponadto, renowacja budynków zapewnia optymalne warunki pracy pracownikom produkcji w nowoczesnych i klimatyzowanych pomieszczeniach.  

Robot spawalniczy do doków w Stertil-Koni
Podnośnik platformowy Stertil-Koni SKYLIFT® na rynku

Podnośnik platformowy Stertil-Koni SKYLIFT® na rynku

Podnośnik platformowy SKYLIFT® to kolejny opatentowany projekt i całkowicie nowy produkt. Oryginalna, stabilna konstrukcja została zaprojektowana tak, aby zminimalizować gabaryty i zapewniać wytrzymałość oraz swobodę ruchów podczas pracy podnośnika. 

 

Stertil częścią Citadel Enterprises

Stertil Kootstertille, Holandia kupuje the Kroymans Group, Hilversum Handelshuis Hagemeyer, grupę firm z branży motoryzacyjnej.
To dobry mariaż z inwestorem, który wspiera innowacje w produkcji.

 

Stertil częścią Citadel Enterprises
2008
Podnośnik kolumnowy EARTHLIFT  Stertil-Koni na rynku

Podnośnik kolumnowy EARTHLIFT Stertil-Koni na rynku

Na rynku pojawia się przestawny podnośnik kolumnowy EARHLIFT, który zużywa mniej energii i wytwarza własną w trakcie procesu opuszczania, co oznacza 55 cykli podnoszenia/opuszczania bez ładowania akumulatorów. Zakup Stertil ALM, USA przez Grupę Stertil

Stertil przejmuje ALM Corporation (Streator, Illinois) z podnośnikiem nożycowym  ECOLIFT (Manheim, Massachusetts). W tym samym roku produkcja ECOLIFT przenosi się do ALM, dzięki czemu Streator staje się centralnym zakładem produkcyjnym w USA. 

Zakup  Stertil ALM, USA przez Grupę Stertil, Streator Illinois USA 2008 rok
2009
Kolejny etap planu modernizacyjnego grupy Sterti, 2009 rok F. Kroymans i E. Nijpels

Kolejny etap planu modernizacyjnego grupy Stertil

Zostaje podjęte ryzyko. Gospodarka europejska przechodzi poważną recesję, a Stertil zamiast ciąć koszty Stertil rozpoczyna kolejne inwestycje. Zrealizowano kolejny etap modernizacji fabryki Stertil, Kootstertille. Oficjalnego otwarcia dokonują dyrektor generalny P. F. Kroymans z gubernatorem Fryzji P. E. Nijpels oraz dyrektorem generalnym Stertil Group, P. U.G. Bijlsma.

2011

Nowa tożsamość korporacyjna Stertil

Tożsamość korporacyjna Stertil na świecie. Globalna firma potrzebuje silnej identyfikacji marki, która będzie rozpoznawalna na całym świecie. Nasza nowa tożsamość korporacyjna identyfikuje Stertil na mapie całego świata.

Nowa tożsamość korporacyjna Stertil
Rozbudowa Stertil ALM - powstanie nowej linii montażowej

Rozbudowa Stertil ALM - powstanie nowej linii montażowej

Stertil prowadzi dalsze inwestycje aby zaspokoić popyt na podnośniki w Ameryce Północnej i rozbudowuje fabrykę Stertil ALM w Streator, Illinois. Główną inwestycją jest wyposażenie fabryki w nowoczesną, zrobotyzowaną linię produkcyjną zwiększającą wydajność pracy. Nie tylko unowocześnieniono środowisko pracy, ale także rozpoczęto pracę nad budową nowej linii produkcyjnej dla podnośników przestawnych. Stertil ALM jest jednym z flagowych zakładów produkcyjnych podnośników Stertil-Koni.

 

 

Dalszy rozwój produkcji Stertil ALM, Streator, USA

Następuje dalszy rozwój fabryki Stertil ALM, Streator, IL, USA na powierzchni 1 akra. Ze względu na zwiększony popyt na podnośniki Stertil-Koni powstaje na istniejącym terenie dodatkowa przestrzeń produkcyjna, jak również centrum badawczo-szkoleniowe.

Dalszy rozwój produkcji Stertil ALM, Streator, USA
Nagroda Stertil za Innowacje Autovak Varta Amsterdam 2011

Nagroda Stertil za Innowacje Autovak Varta Amsterdam 2011

W 2011 roku Stokvis Equipment - holenderski oddział sprzedaży produktów Stertil-Koni otrzymuje nagrodę za Innowacje Varta  podczas Autovak Rai w Amsterdamie.  EARTHLIFT Stertil-Koni jest produktem innowacyjnym i poważnym krokiem naprzód w sektorze konserwacji i napraw pojazdów, generującym własną energię wytwarzaną przez unikalny Aktywny System Odzysku Energii umożliwiający 55 pełnych cykli pracy. 

Rekordowa ilość inżynierów serwisu Stokvis Service

Z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na produkty Stertil na rynku holenderskim, rozrasta się Stokvis Service - oddział Stertil zatrudniający rekordową liczbę inżynierów serwisowych wykonujących montaż i konserwację podnośników Stertil-Koni, jak i systemów dokujących Stertil.

Rekordowa ilość inżynierów serwisu Stokvis Service
Nowa struktura -  Stertil Group B.V. - 2012 rok

Nowa struktura - Stertil Group B.V.

Stertil przekształca się w międzynardową firmę w skład której wchodzą Stertil Group BV oraz działające spółki Stertil-Koni, Stertil doki wraz lokalnymi oddziałami sprzedaży zlokalizowanymi w strategicznych punktach na całym świecie. 
Dyrektorem generalnym i Prezesem firmy jest Inż. U.J Bijlsma z 4 innymi członkami Zarządu. 

W 2012 roku Stertil-Koni wprowadził podnośnik podpodłogowy Diamondlift

W 2012 roku gama produktów zostaje rozszerzona o podnośnik podpodłogowy, tłokowy Diamondlift, produkowany w Stertil ALM, USA. Stertil-Koni oferuje pełną gamę podnośników dla każdego rodzaju pojazdu użytkowego.  

Podnośnik podpodłogowy Diamondlift - 2012 rok
Oficjalne otwarcie nowej linii montażowej Stertil-Koni - 2007-2014 rok

Oficjalne otwarcie nowej linii montażowej Stertil-Koni

Krąg zostaje zatoczony po ukończeniu głownej 7-letniej inwestycji  polegającej na całkowitej modernizacji zakładu produkcyjnego Stertil. Oficjalnego otwarcia dokonuje Pan F. Kroymans, właściciel i inwestor Stertil and Citadel Enterprises, Pan J. Jorritsma, Gubernator Fryzji w obecności lokalnego burmistrza i członków rady miejskiej oraz innych zaproszonych gości i pracowników ,

Pan U.J.Bijlsma, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Stertil z dumą informuje, że dzięki otrzymanemu wsparciu i wierze w firmę, Stertil może służyć jako przykład dla innych firm produkcyjnych.

Stertil-Koni wprowadza system kontrolny ebright

Stertil-Koni wprowadza do warsztatu najnowszą technologię wraz z inteligentmym systemem sterowania Ebright. Podnośnik EARTHLIFT jest pierwszym podnośnikiem kolumnowym przestawnym wyposażonym w kolorowy 7" ekran dotykowy. Za dotknięciem ekranu można obsługiwać do 32 kolumn podnośnikowych.

Stertil-Koni wprowadza system kontrolny ebright
Prestiżowa nagroda gospodarcza FME dla Stertil w 2015 roku

Prestiżowa nagroda gospodarcza FME dla Stertil

Stertil otrzymuje prestiżową, międzynarodową nagrodę gospodarczą FME za swój wkład w rozwój branży metalowej i elektrycznej oraz nowy SMART system ebright.

Prezes Zarządu Pan U.J. Bijlsma przedstawił jak Stertil angażuje się w rozwój i innowacje w sektorze podnośników do ciężkich pojazdów oraz jaką strategię rozwoju na  przestrzeni lat prowadziła grupa Stertil; w wymiarze globalnym poprzez współpracę z lokalnymi przedstawicielami oraz nowe technologie SMART.  

 

Otwarcie fabryki Stertil Qingdao, Chiny -2015 rok

W 2015 roku Stertil otwiera biuro sprzedaży oraz fabrykę w prowincji Shandong w której produkuje na lokalny rynek azjatycki podnośniki Stertil-Koni do ciężkich pojazdów.

Pierwsze zamówienie zostało złożone w tym samym roku dla lokalnej firmy transportowej w Qingdao.

 

Otwarcie fabryki Stertil Qingdao, Chiny -2015 rok