+48 61 834 11 32 biuro@stertil.com.pl

Oficjalne Otwarcie Rozbudowanej Siedziby Stertil B.V.

03/23/22 | 2022

3 marca 2022 odbyło się oficjalne otwarcie rozbudowanej siedziby fabryki Stertil B.V. w Kootstertille, Holandia. Otwarciu przewodniczył Pełnomocnik Króla na Prowincję Fryzyjską. 

Mając na uwadze dalsze perspektywy rozwoju podjęto decyzję o rozbudowie siedziby głównej Grupy Stertil o 7500 m2 powierzchni produkcyjnej i biurowej.

Prezes i Dyrektor Generalny Stertil Group, Ulbe Bijlsma podczas uroczystego otwarcia.

Wielomilionowy Program Inwestycyjny

Rozbudowa fabryki jest częścią wielomilionowego programu inwestycyjnego Grupy Stertil B. V., która lokuje swoje środki w strategicznych rynkach w których ulokowane zostały regionalne oddziały sprzedaży i produkcji. Fabryka posiada na całym świecie regionalne działy sprzedaży i produkcji, a także ugruntowaną sieć dystrybutorów i dealerów. Inwestycje są wynikiem ciągłego sukcesu i popularności asortymentu oferowanego przez Grupę Stertil.

Trzy obszary działalności to: Podnośniki Stertil-Koni do ciężkich pojazdów - światowy lider w zakresie konserwacji, napraw i serwisowania pojazdów przemysłowych i użytkowych; dział Produktów Dokowych cieszący się międzynarodowym uznaniem dzięki bezpiecznym, wysokiej jakości i innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie wyposażenia ramp przeładunkowych; oraz Stokvis Service z rozbudowaną siecią serwisową na lokalnym rynku holenderskim.

 

Pan Arno Brok, Pełnomocnik Króla na Prowincję Fryzyjską, skierował do Zarządu następujące słowa: 'Pan i Pańscy pracownicy wnieśliście solidne podstawy w przyszłość tego przedsiębiorstwa.'

Ulbe Bijlsma, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Stertil stwierdzil: “Ta duża rozbudowa fabryki o powierzchnię 7500 m2 - inwestycji o wartości około 6,5 mln EUR, jest konsekwencją wielu zdarzeń. Najważniejszymi z nich jest potrzeba dodatkowej przestrzeni, aby umożliwić przyszły wzrost produkcji, poprawienie wydajności i przyczynienie się do zrównoważonego rozwoju Stertil”. Ta rozbudowa jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty Stertil® i stanowi część długoterminowego strategicznego zaangażowania Grupy w branże przemysłowe w których funkcjonuje .

Rozbudowa fabryki w Kootstertille obejmuje zaplecze logistyczne i magazynowe oraz powierzchnie biurowe dla działów dostaw, marketingu i sprzedaży.
Zdaniem Prezesa Bijlsmy: “Zrównoważony rozwój jest ważny, a nasz podnośnik Stertil-Koni EARTHLIFT® jest tego doskonałym przykładem. Ten opatentowany podnośnik samochodowy o dużym udźwigu jest przykładem zastosowania zielonej energii, tzn. energii wytwarzanej podczas opuszczania pojazdu. Innymi słowy zostaje odzyskana energia grawitacyjna i wykorzystana do ponownego naładowania akumulatorów. Ponadto, podczas projektowania naszej rozbudowy kwestię zrównoważonego rozwoju potraktowano jako punkt wyjścia: na dachu zainstalowano prawie 1100 paneli słonecznych, budynek posiada optymalną izolację cieplną, zastosowano pompy ciepła, a także zorganizowano w bardziej ergonomiczny sposób przestrzeń tak aby zminimalizować komunikację wewnętrzną dzięki zastosowaniu wózków elektrycznych. ”
Prezes i Dyrektor Generalny zwraca również uwagę na udział w projekcie regionalnym “Ynnatura”, który został zainicjowany wspólnie z Radą Miasta w celu zwiększenia różnorodności biologicznej w regionie przemysłowym Westkern na którym znajduje się fabryka Stertil.

Produkty Dokowe, Doki Przeładunkowe Stertil 

Podczas oficjalnego, uroczystego otwarcia oddano do użytku cztery nowe rampy załadunkowe.
Produkty Dokowe Stertil to dobrze przemyślane projekty ramp przeładunkowych popularne na obszarze całej Europy. Jedna z nowych ramp załadunkowych jest wyposażona w opatentowany mostek ładunkowy VARIFLEETTM. Ten innowacyjny pomost z najazdem uchylnym wyróżnia uniwersalność z uwagi na możliwość zastosowania do różnego typu pojazdów niezależnie od wysokości. Nie ma potrzeby stosowania specjalnych ramp załadunkowych a VARIFLEETTM jest uniwersalnym urządzeniem nadającym się zarówno do lekkich samochodów dostawczych po duże zestawy ciągników i przyczep, zapewniając całkowicie bezpieczny, uniwersalny i sprawny załadunek oraz rozładunek.

Centrum Wiedzy i Doświadczeń Stertil®

W ramach tej rozbudowy Stertil zainwestował w najnowocześniejsze Centrum Wiedzy i Doświadczeń, które zostanie przygotowane i uruchomione w ostatnim kwartale 2022 roku. Nowe centrum ma pełnić funkcję szkoleniową i pokazową oraz realizować programy kwalifikacyjne i certyfikacyjne dla dużej międzynardowoej sieci Serwisantów i Montażystów Stertil. Ponadto, centrum będzie wyposażone w całą gamę produktów Stertil-Koni oraz Produktów Dokowych.

Spojrzenie w Przyszłość

Pan Bijlsma stwierdził: “Grupa Stertil wykorzystała również okazję do zakupu dodatkowych 6,5 akrów ziemi od lokalnej społeczności, aby rozbudować fabrykę w przyszłości. Co ważniejsze, w dniu 16 lutego 2022 r. Grupa Stertil przejęła Nussbaum Custom Lifts GmbH i Nussbaum World Lifts GmbH, Kehl - bardzo renomowanego producenta specjalizującego się w wysokiej jakości podnośnikach do lekkich pojazdów użytkowych w segmencie motoryzacyjnym. ”

W imieniu Grupy Stertil Pan Bijlsma wyraził uznanie dla holdingu Grupy Stertil, Citadel Enterprises, za zaufanie, jakim obdarzyli inwestując w Grupę Stertil.

“Międzynarodowa wizytówka Prowincji Fryzyjskiej”

Podczas oficjalnego otwarcia Pełnomocnik Króla na Prowincję Fryzji, Pan A. A. M. Brok, wygłosił pochwalne podziękowanie firmie Stertil. Wskazał, że firma jest przykładem tego, jak przedsiębiorczość, innowacyjność i wizja idą w parze z lokalną społecznością Fryzji. “Stertil jest cennym skladnikiem i międzynarodową wizytówką regionu”. Wyraził swoją dumę w imieniu lokalnej społeczności. “Przez lata firma Stertil doświadczyła wielu zmian i kryzysów gospodarczych, ale jej skrzydła się rozwinęły i obecnie działa na całym świecie na stabilnych i zdrowych podstawach. Dzięki dzisiejszej rozbudowie fabryka Stertil jest jeszcze bardziej zakorzeniona w regionie. To zakotwiczenie tworzy więź z lokalną społecznością. Firma jest liderem innowacji i globalnej aktywności, od Stanów Zjednoczonych po Chiny i jedynie co mnie zastanawia czy jest wystarczająco dobrze znana we Fryzji? Być może powinniśmy być bardziej dumni z dużych lokalnych przedsiębiorstw, a przecież Stertil jest jedną z nich. Takie firmy zasługują na bycie w centrum uwagi dzisiaj a także jutro i w nadchodzących dniach”.