+48 61 834 11 32 biuro@stertil.com.pl

Podnośniki kolumnowe Stertil Koni dla Long Marsh

08/30/18 | 2018

Zestaw podnośników 4-kolumnowych Stertil-Koni dla brytyjskiej firmy LongMarsh zajmującej się wynajmem i sprzedażą pojazdów gwarancją wydajności, wiarygodności i uniwersalności.

Long Marsh jest rodzinną firmą założoną w 1956 roku w Wellingborough, zajmującą się wynajmem, sprzedażą, konserwacją oraz przeglądami pojazdów. Obecnie firma prowadzi działalność w czterech lokalizacjach w regionie East Midlands. Pierwszą wypożyczalnię samochodów otwarto w 1983 roku, następnie kolejne oddziały w Bedford, Corby i Milton Keynes. Obecnie firma Long Marsh zajmuje się wynajmem szerokiej gamy pojazdów, w tym samochodów osobowych, furgonetek, pojazdów z opuszczanymi bokami, wywrotek, wywrotek z klatką, pojazdów z platformą załadunkową oraz minibusów i ciężarówek do 18 ton.

Firma zdecydowała się na najnowsze przestawne, bezprzewodowe podnośniki kolumnowe Stertil Koni ST1075 FWA aby kompleksowo wesprzeć serwis, naprawę, przegląd oraz przygotowanie do przeglądu rocznego pojazdów. Należy podkreślić, że podnośniki wyposażono w regulowane łapy, aby umożliwić bezpieczne i skuteczne podnoszenie różnych rozmiarów opon we wszystkich pojazdach floty Long Marsh.

Kolumny bezprzewodowe można ustawiać w dowolnej konfiguracji w zależności od pojazdu. Każda z czterech przestawnych kolumn posiada udźwig 7,5 ton, co daje łącznie 30 ton. Ponadto, każda kolumna wyposażona jest w innowacyjny system inteligentnego sterowania eBright firmy Stertil Koni, który umożliwia warsztatowom obsługę każdej kolumny, parami lub w dowolnej konfiguracji z każdej kolumny w zestawie.

 Stertil Koni Lifts

Inteligentny system sterowania eBright z bezprzewodową siecią mesh oraz kolorowymi ekranami dotykowymi został zaprojektowany i opracowany w taki sposób, aby uprościć obsługę, zapewniając maksymalną wizualną informację o procesie podnoszenia - a wszystko w zasięgu ręki warsztatowców. Aby zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność, inteligentny system sterowania eBright pokazuje również liczbę kolumn w zestawie oraz stan naładowania akumulatora w każdej kolumnie.

Akumulatory o długiej żywotności zasilają podnośniki średnio na co najmniej tydzień, zanim konieczne będzie ich kolejne doładowanie. Ponadto żywotność akumulatora zostaje przedłużona z uwagi na fakt, że w przeciwieństwie do podnośnika śrubowego, podnośnik zasilany jest wyłącznie w celu podniesienia pojazdu, dzięki czemu skróceniu ulega czas ładowania za pomocą zasilania jednofazowego 230 V. Brak kabli na podłodze warsztatu eliminuje ryzyko potknięcia, co daje wymierne korzyści w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, a brak przewodowego źródła zasilania umożliwia bezpieczne użytkowanie na zewnątrz i wewnątrz warsztatu.

Brak zasilania i kabli zasilających oznacza również drastyczne skrócenie czasu konfiguracji kolumn, dzięki czemu system jest w pełni gotowy do pracy w wiele krótszym czasie. Należy podkreślić, że system synchronizacji podnośnika zapewnia płynny cykl podnoszenia i opuszczania, nawet w przypadku bardzo nierównomiernego rozłożenia ciężaru.

Model ST1075FWA zapewnia maksymalną wysokość podnoszenia wynoszącą 1,85 metra, która jest osiągana w ciągu zaledwie 75 sekund, co czyni go jednym z najszybszych podnośników pojazdów użytkowych dostępnych na rynku. Jest to ważna cecha nowych podnośników, które wspierają czynności warsztatowe przez 6 dni roboczych w tygodniu i są używane do bezpiecznego podnoszenia i opuszczania do 10 pojazdów dziennie.

Kolumny są wyposażone w bezobsługowy, syntetyczny system kółek jezdnych opatentowany przez Stertil, który jest samosmarujący i objęty dożywotnią gwarancją.

"Przestawne podnośniki Stertil Koni są łatwe w obsłudze i oferują elastyczność jakiej szukaliśmy", mówi Terry Mayne, kierownik zajezdni Wellingborough. "Jesteśmy zadowoleni z podnośników bezprzewodowych z uwagi na brak ograniczeń co do miejsca ich użytkowania i niebezpieczeństwa potknięcia się o kable. Co należy podkreślić dzięki dostawie podnośnika z magazynu Stertil Koni, zlecenie udało się zrealizować w bardzo krótkim czasie".

Link do strony: www.longmarshltd.co.uk