+48 61 834 11 32 biuro@stertil.com.pl

Podnośnik ST1130 w terminalu kontenerowym

02/21/17 | 2017

Najnowszy podnośnik Stertil-Koni ST 1130 o udźwigu 13t/na kolumnę wykorzystuje się m.in. do podnoszenia ciężkich samojezdnych wózków tansportowych AGV.

Port Long Beach to jeden z największych portów Stanów Zjednoczonych pod względem ruchu kontenerowego, który obsługuje ponad 6,8 mln kontenerów rocznie, o łącznej wartości ładunku przekraczającej 180 miliardów dolarów. Głównym priorytetem Long Beach Container Terminal Corporation (LBCT), który jest głównym dostawcą usług transportowych i logistycznych w okolicach Long Beach CA, jest maksymalna wydajność i efektywność. Z tego względu LBCT koncentruje swoje wysiłki na wykorzystaniu najnowszych technologii w celu usprawnienia załadunku i rozładunku kontenerów.

Terminal Long Beach jako pierwszy w Ameryce Północnej zakupił AGV-samojezdne wózki transportowe o nośności 70 ton, które są w pełni zautomatyzowane i wymagają konserwacji co 200 roboczogodziny.

Konserwacja przeprowadzana jest na najnowszym rozwiązaniu Stertil-Koni – podnośniku ST1130.


Podobnie jak inne podnośniki kolumnowe Stertil-Koni model ST 1130 posiada w standardzie: ochronę przed przeciążeniem, system zapadek oraz w pełni zautomatyzowany system synchronizacji, który zapewnia prawidłowe podnoszenie pojazdu nawet przy znacznych różnicach obciążenia między przodem a tyłem pojazdu.  Ponadto, są to podnośniki bezprzewodowe, które można łatwo przestawiać dzięki chowanym kółkom.

Model ST 1130 wyposażony jest w Multi Master System i skrzynkę kontrolną na każdej kolumnie co umożliwia podnoszenie pojedynczych kolumn, par oraz całego zestawu za pomocą jednego przycisku. Podnośniki posiadają ekran dotykowy ebright Smart Control System, który pokazuje wszystkie podstawowe informacje na kolorowym wyświetlaczu.