+48 61 834 11 32 biuro@stertil.com.pl

Bezprzewodowe podnośniki kolumnowe – 10 lat sukcesu

09/27/16 | 2016

Od wprowadzenia w 2006 roku innowacyjnych bezprzewodowych podnośników kolumnowych zmieniła się obsługa i konserwacja pojazdów komercyjnych i publicznych.

Stertil Koni był pierwszym producentem podnośników oferującym przestawne kolumny, które można w pełni obsługiwać bez zasilania 3-fazowego i kabli łączących, zapewniając maksymalną uniwersalność oraz zastosowanie w różnych środowiskach pracy.

Bezprzewodowe podnośniki kolumnowe dostępne o udźwigu od 7,500kg do 17,500kg, zostały zaprojektowane i skonstruowane, tak aby zapewnić płynne, dokładne w pełni kontrolowane podnoszenie. Bezprzewodowe kolumny można konfigurować w dowolnej kolejności. Typowe zestawy, obejmujące cztery kolumny przestawne, umożliwiają pracownikom warsztatu obsługę pojedynczych kolumn, w parach lub zestawu czterech podnośników. Daje to łączną nośność 30 ton z zestawu czterech kolumn o udźwigu 7,500kg.

Brak kabli na podłodze warsztatu eliminuje ryzyko potknięcia się, gwarantując korzyści dla zdrowia i bezpieczeństwa, a brak zasilania umożliwia użytkowanie podnośnika wewnątrz i na zewnątrz. Ponadto, brak kabli zasilających i łączących oznacza znaczne skrócenie​​ konfiguracji zestawu, dzięki czemu o wiele szybciej można uruchomić podnośnik. 

Dodatkowym zabezpieczeniem dla użytkownika podnośników hydraulicznych Stertil Koni jest niezależny mechaniczny układ zapadek, System ten automatycznie blokuje podnośnik co 35 mm, co eliminuje konieczność stosowania dodatkowych podpór, które mogą uniemożliwiać dostęp warsztatowcom do podniesionego pojazdu.

Wszystkie modele produkowane są w komplecie z bateriami głębokiego cyklu o długiej żywotności, który zasilają podnośniki na co najmniej tydzień pracy. Akumulatory można ładować przez noc na 230v jednofazowym gniazdku. Te podnośniki jako jedne z najszybszych osiągają 1,85 wysokość podnoszenia w zaledwie 70 sekund. Ponadto, unikalny system synchronizacji zapewnia płynny cykl podnoszenia i opuszczania, nawet w przypadku wyjątkowo nierównomiernego rozkładu obciążenia.

Po ogromnym sukcesie pierwszej generacji bezprzewodowych podnośników kolumnowych Stertil Koni, firma ustanowiła "zielony" standard w branży poprzez wprowadzenie modelu ekologicznego- EARTHLIFT. Efektem poczynionych inwestycji jest powszechne uznanie podnośnika EARTHLIFT za ergonomiczny, wydajny i przyjazny użytkownikowi model, który pozytywnie przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla.

Ważnym elementem projektu EARTHLIFT jest jego unikalny aktywny system odzysku energii, wykorzystujący grawitację i ciężar podnoszego pojazdu do odzysku energii, a następnie jego kumulacja w akumulatoarch podnośników bezprzewodowych. Zasada aktywnego systemu odzsyku energii jest genialnie prosta - wykorzystanie energii wytwarzanej przez podniesiony pojazd opuaszczany w dół: innymi słowy, odzyskiwanie energii grawitacyjnej. Nowy system zwiększa ilość cykli podnoszenia o około 35% w stosunku do całkowicie naładowanego zestawu bezprzewodowych podnośników bezprzewodowych przy maksymalnym obciążeniu. Oprócz zmniejszenia zużycia energii, baterie EARTHLIFT potrzebują mniej ładowania, zwiększając wydajność i zmniejszając koszty.

Początkowo wprowadzony jako cecha EARTHLIFT, a teraz montowany standardowo we wszystkich bezprzewodowych podnośnikach kolumnowych jest system kontrolny ebright. System posiada kolorowy ekran dotykowy, który został zaprojektowany i opracowany w celu uproszczenia obsługi poprzez dostarczenie maksymalnej ilości informacji wizualnej o każdej operacji podnoszenia - wszystko jest w zasięgu ręki warsztatowca. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności, system kontrolny ebright pokazuje również ilość kolumn wykorzystanych w zestawie, stan baterii każdej kolumny i zastosowanie zapadek.